Jak probíhá výroba

Ruční výroba

Dny přemýšlení, zkoušení, skečování. Velká dávka trpělivosti a hodinové brainstormingy. Jak v Beskyles probíhá výroba?Vlastní návrh

Inspiraci čerpáme v okolí. Ať už se jedná o strukturu dřeva, zbarvení listů nebo prosvítání paprsků slunce. Každou myšlenku překreslíme do systému a předáme do výroby. Vymýšlíme stále nové vzory, aby obraz ve výsledku podtrhl jedinečný styl interiéru každého z vás.

Výběr dřeva

Dřevo odebíráme od dodavatele z Beskyd, čímž podporujeme dalšího místního podnikatele. Pracujeme především s jehličnany, dále s dubem a modřínem, ale k výrobě jsme už použili i staré parkety. Pracujeme rádi s výjimečným materiálem, takže jako základ poslouží i prkna ze skříně po babičce.

Ruční práce

V čem jsou naše obrazy jedinečné? Jsou tvořeny dílky, lamelami. Je to něco, jako bychom se dívali na dřevěnou mozaiku. Lamely dle vizuálu nařežeme a veškeré komponenty brousíme. Po roztřídění přichází na řadu lakování, natření barvou či opálení. Tento proces se může několikrát opakovat, a to z důvodu, abychom vždy vytvořili prvotřídní produkt, který si zamilujete. Smysl pro detail a přesnost přichází v kroku, kdy tzv. skládáme mozaiku a lepíme na 3 mm tlustou překližku. Po zaschnutí přichází na řadu řezání, další broušení a dle typu obrazu usazování do rámu. Každý jednotlivý rám je ručně vyřezán a slepen. Děláme vše pro to, aby byl výsledek vždy prvotřídní.

Nátěr s certifikací

Povrchové nátěry a barvy chrání dřevo před mechanickými vlivy a zároveň dřevo dekorativně zbarvují. K naší práci používáme výhradně oleje a barvy, které jsou držitelem certifikátu EKO barva. Oleje zesilují přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt) splňují certifikaci ČSN EN 1186-5.