FAQ

Chceš vědět, kde obrazy vznikají? Nebo odkud pochází dřevo, ze kterého obrazy vyrábíme? Nebo co musíš udělat pro to, abychom ti vyrobili obraz ze staré skříně, kterou máš na půdě? Nejsi první, kdo se nás na to ptá…

Koukni níže, kde je přehled nejčastějších otázek.

Pokud jste odpověď nenašli, určitě nám napište.

Obecné

Jak probíhá výroba?

Prvotní nápady překreslíme do systému pro výrobu. Lamely dle vizuálu nařežeme a veškeré komponenty brousíme. Po roztřídění přichází na řadu lakování, natření barvou či opálení. Tento proces se může několikrát opakovat, a to z důvodu, abychom vždy vytvořili prvotřídní produkt, který si zamilujete. Složenou mozaiku lepíme na 3 mm tlustou překližku. Po zaschnutí přichází na řadu řezání, další broušení a dle typu obrazu usazování do rámu. Každý jednotlivý rám je ručně vyřezán a slepen. Děláme vše pro to, aby byl výsledek vždy prvotřídní.

Kde obrazy vznikají?

Jak prozrazuje naše motto, obrazy vyrábíme v podhůří Beskyd. Předělali jsme si starý včelín na dílnu. Vůni medu nahradila vůně dřeva a bzukot včel rachot pily. Dílna je to malá, ale naše. S výhledem na les a pasoucí se berany.

Odkud pochází dřevo, se kterým pracujeme?

Dřevo odebíráme od dodavatelů z Beskyd.  Pracujeme především s jehličnany, dále s dubem, modřínem a s mnoho dalšími, ale k výrobě jsme použili i například staré parkety.

Jak je dřevo ošetřeno?

Každý dílek dřeva je zvlášť povrchově upraven. Pro práci nejčastěji používáme oleje a vodouředitelné pigmentové barvy, které nanášíme štětcem nebo sprejem. Dále používáme mořidla a techniky jako je opalování, drásání a patinování.

Je potřeba se o dřevěné produkty nějak starat?

O naše obrazy se není potřeba starat, jsou od toho aby dělaly radost. Jediná údržba je omést prach. Povrchové nátěry a barvy chrání dřevo před mechanickými vlivy a zároveň dřevo dekorativně zbarvují.

Nákup

Musím být registrovaný, abych mohl nakoupit?

Ne, k nákupu na našem e-shopu není registrace nutná. Registrace je výhodná pro toho, kdo by rád dostával novinky z první ruky. A chtěl si opakovaně vyladit domov. Poté, je-li zákazník registrovaný, jsou po zadání přihlašovacích údajů zákazníkovi nabídnuty již jednou zadané údaje – nemusí tedy vypisovat fakturační, dodací adresu a kontaktní údaje. V uživatelské sekci můžeš sledovat své objednávky, i jejich úroveň vyřízení.

Jak zjistím stav své objednávky?

Nejjednodušší je zjistit stav v uživatelské sekci na webu.

Jak mi balíček doručíte?

Většinu objednávek zasíláme přes Zásilkovnu. Pokud máte cestu, můžete se zastavit i v naší dílně a balíček si tu vyzvednout. Rádi vás při té příležitosti provedeme a ukážeme vám, jak výroba probíhá.

Obraz není skladem, jak dlouho bude trvat, než jej vyrobíte?

Informace o dostupnosti zjistíte u produktu. Výroba kusů na objednávku bývá standardně v rozmezí 2-3 týdnů. Celkový čas je vždy odvozen od počtu objednávek a aktuálního vytížení. Děláme vše proto, aby jste si s Beskylesem vyladili zeď co nejdříve, a proto pracujeme na maximum.

Mám zájem o barevnou kombinaci, která není v nabídce. Co teď? Můžu si objednat vlastní návrh?

V současné době nenabízíme výrobu obrazu na zakázku. Do budoucna chceme naši službu rozšířit na výrobě dle přání. Aktuálně pracujeme na nových kolekcích. Sleduj nás na sítích, aby ti neunikla žádná novinka.

Obrazy

Jak dlouho trvá výroba jednoho obrazu?

Vždy záleží na velikosti a barevném provedení. Zakládáme si na tom, že každý díl dřeva projde našima rukama. Proto jsme hrdí, že náš produkt můžeme titulovat “vyrobeno ručně”. Naše nejmenší obrazy přivedeme k životu v řádu hodin. Výroba velkých obrazů v rámech dny.

Jakou velikost obrazu vybrat?

Pokud váháš nad velikostí obrazu, koukni na interiérové fotky. Slouží jako představa, v jakém měřítku obraz je a jak mu to sluší v reálu. Pokud potřebuješ doporučit rozměr, obrať se na náš a my rádi poradíme. Stačí napsat na michael@bearwood.cz

Bude obraz v reálu stejný jako na fotce?

Pracujeme s regenerovaným přírodním materiálem. Každý kousek dřeva si v sobě nese příběh. Z toho důvodu se může zbarvení u jednotlivých kusů mírně lišit. Tvůj obraz tak bude v detailech jedinečný a vždy odlišný.

Jak je řešeno zavěšení obrazu?

Obrazy mají ze zadní části železné závěsné oko pro instalaci např. na hřebík či vrut. Podle velikost obrazu je oko jedno či dvě.
Nechceš však přibíjet další hřebík? Nezoufej. Obrazy vypadají krásně i jen tak opřené o stěnu. Ty menší mohou stát na polici nebo kusu nábytku.
U obrazů Cormeum a Ursus je zavěšení řešeno jiným způsobem. Vzhledem k charakteru obrazu a způsobu lepení dřevěných prvků je ideální obraz zavěsit díky oboustranné lepící pásce.

Je obraz opravdu celý ze dřeva?

Ano, s jiným materiálem nepracujeme. Dřevo v sobě nese pozitivní energii a tu dále vyzařuje i u vás doma. Lamely i rámy jsou vždy vyrobeny ze dřeva. Dodáváme prvotřídní produkt, který není náchylný na vlhkost vzduchu.

Dokážete obraz vyrobit i ze dřeva, které dodám?

Dokážeme. Nicméně velmi záleží na konkrétním typu materiálu. Zda se jedná o starou skříň nebo hrubé fošny, které schnuly v hráni několik let. Vše závisí na domluvě proto neváhejte napsat na michael@bearwood.cz